KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15029226
nr 1502 9226
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Pastell, Signerad, daterad 1954, bladets mått: 63x49 cm
Kondition: löst blad skadad
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 14 november 2022
kl 18:50:29
11/11 15:58:30
700 kr
14/11 16:17:13